Jak skutecznie schudnąć?

0
806

Zbyt wysoka waga potrafi wpędzić każdego człowieka w ogromne kompleksy. Trudno żyć z nadwagą w świecie, w którym wszyscy są idealni i w którym wszyscy pokazują na portalach społecznościowych swoje doskonałe sylwetki – bez grama tłuszczu, wyłącznie z wyrzeźbioną tkanką mięśniową. Jeżeli więc ty też czujesz się źle w swoim ciele i zamierzasz w końcu coś z nim zrobić, podejdź do tego rozsądnie i tym razem nie obiecuj sobie cudów, które są nieosiągalne. Chudnij z głową i trać na wadze stopniowo. Tylko w taki sposób przeprowadzisz skuteczne odchudzanie, które nie zakończy się niechcianym efektem jojo, czyli ponownym wzrostem wagi.

Przygotowania do wymarzonej sylwetki

W przypływie motywacji na pewno chcesz robić jak najwięcej, by tylko jak najszybciej doprowadzić się do oczekiwanych efektów. Zamierzasz i ćwiczyć, i stosować dietę. Być może nawet masz już zakupiony karnet na siłownię i planujesz chodzić na nią pięć razy w tygodniu, a przy tym wykonywać dwugodzinne treningi, łącząc w nich elementy siłowe z cardio. Zanim jednak przejdziesz do planowania ćwiczeń, musisz zadbać o podstawy. W przypadku zrzucania wagi tą podstawą jest dieta, dlatego bez niej niestety nie uda ci się schudnąć. To właśnie tu tkwi problem wielu osób. Niektórzy nadmiernie wierzą w cudowną moc treningów i koncentrują całą swoją uwagę na nich, podczas gdy zupełnie bagatelizują dietę, która ma jednak znacznie większe znaczenie. Nawet jeśli nie będziesz ćwiczyć, jesteś w stanie schudnąć. W drugą stronę to nie działa. Nawet ciężkie i bardzo intensywne treningi, przeprowadzane chociażby kilka razy w tygodniu, nie doprowadzą cię do idealnej wagi, jeśli tylko wciąż będziesz żywić się nieodpowiednim dla ciebie jedzeniem. A prowadzenie zdrowej diety nie musi być trudne. Zaraz się o tym przekonasz.

Zmieniaj swoją dietę powoli i stopniowo. W każdym tygodniu w inny sposób ucz się zdrowego żywienia. Zacznij od wody. Bardzo możliwe, że do tej pory zaspokajałeś pragnienie wyłącznie gazowanymi napojami lub kolorowymi soczkami. Takie produkty są smaczne, ale niestety zupełnie bezwartościowe. Nie dość, że zawierają mnóstwo cukru, który zdecydowanie nie jest sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki, to jeszcze do tego dostarczają ci zbędnych kalorii, przez które wciąż nie możesz przytyć. Zamieć te soki na zwykłą wodę. Następnie wprowadź do jadłospisu zwiększoną ilość warzyw i owoców. Zadbaj także o optymalną podaż białka, czerpiąc je z mięsa, nabiału oraz roślin strączkowych. Proteiny są bowiem doskonałym wyborem dla osób będących na diecie, ponieważ sycą na długo, a do tego pochodzące z nich kalorie są wchłanialne wyłącznie w 70%. Możesz jeść ich więcej i dalej chudnąć. Dzięki temu dieta nie będzie aż takim wyrzeczeniem.

Trener personalny przez internet

Teraz pora zająć się ćwiczeniami. Jeżeli jednak nie masz w nich doświadczenia, najprawdopodobniej nie będziesz w stanie ułożyć wartościowego planu treningowego – całe szczęście pomoże ci w tym trener personalny online. Nawet nie musisz się z nim spotykać. Obecnie całe mnóstwo trenerów personalnych oferuje swoje usługi przez Internet, dlatego wystarczy, że się do nich zgłosisz i opiszesz swój problem, aby już po paru dniach otrzymać dopasowaną do ciebie rozpiskę treningową. Warto w ten sposób zadziałać. Z trenerem personalnym online możesz też przeprowadzić video rozmowę, aby jeszcze lepiej zaprezentować mu swoją sylwetkę i pokazać, z czym masz największy problem. Inaczej postępuje się bowiem w przypadku nadwagi, a inaczej w przypadku ciężkiej otyłości, przy której BMI przekracza wartość 40. Taki trener personalny zawsze zapewni ci też sporą motywację do działania. Gdy tylko będziesz mieć ochotę na to, by sobie odpuścić i darować sobie kolejny trening, zawsze możesz do niego napisać, aby uzyskać bezcenne wsparcie.

Internet daje ci jeszcze więcej możliwości. Od jakiegoś czasu popularne stały się bowiem treningi przeprowadzane online. Co to takiego? Otóż organizujący je trenerzy prowadzą transmisje na żywo, w trakcie których wykonują wybrany trening razem z podopiecznymi. Wygląda to tak samo jak na siłowniach czy w klubach fitness, z tą różnicą, że nie musisz nawet wychodzić z domu bądź swojego mieszkania, aby wziąć udział w profesjonalnych zajęciach sportowych. A gdzie je znajdziesz? Przeprowadza je chociażby trenerka personalna naomitamper.pl. Równie dobrym pomysłem będzie skorzystanie z gotowych filmów video z treningami. Obecnie są one dostępne zupełnie za darmo na wielu stronach internetowych. Jeśli tylko zechcesz, na pewno bez problemu je znajdziesz. Ale musisz tego chcieć.

Płynnie przechodzimy do ostatniego elementu odchudzania, czyli motywacji. Bez motywacji dużo trudniej będzie ci schudnąć. Musisz dokładnie wiedzieć, dlaczego chcesz stracić na wadze i po co chcesz przejść na dietę bądź rozpocząć swoje treningi. Pamiętaj jednak o tym, by nie robić tego dla kogoś. Zawsze działaj, myśląc o sobie i o tym, co ty sam na tym zyskasz. A korzyści wynikające z utraty wagi są naprawdę niesamowite. Gdy już pozbędziesz się zbędnych kilogramów, poprawie ulegnie zarówno twoje zdrowie i wygląd, jak i samopoczucie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here