Jak zwiększyć masę mięśniową bez przybierania tkanki tłuszczowej?

0
1407
Jak zwiększyć masę mięśniową bez przybierania tkanki tłuszczowej?

Budowanie tzw. suchej tkanki mięśniowej jest niemalże niemożliwe. Oczywiście, teoretycznie wszystko da się zrobić i przy odpowiedniej znajomości punktu zero spożywanych kalorii można doprowadzić do delikatnego ich zwiększania w celu powiększania tkanki mięśniowej do wymaganego poziomu minimum. Jednak jest to niezwykle trudne, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. W związku z tym zawsze należy przygotować się na fazy budowy masy oraz zrzucania tłuszczu.

Najpierw masa, później…

Stara, dobrze znana zasada mówi o budowaniu masy, którą potem należy rzeźbić. Tak w rzeczywistości jest, gdyż potrzebujemy masy, by móc z niej tworzyć dodatkowe mięśnie. Zatem jeśli chcemy zwiększyć masę musimy stosować specjalną dietę, która pozwoli nam się zająć treningiem. Ważne, by kontrolować dietę i odżywiać się w sposób zracjonalizowany. Co prawda nie ma możliwości byśmy stracili na wadze lub schudli w trakcie tworzenia masy, ale należy mieć się cały czas pod kontrolą, by nie przysporzyć sobie większych problemów. Dlatego zbędne tłuszcze nie będą nam potrzebne w żadnym wypadku.

Gubienie masy

Nadmiar masy należy zgubić i tu pomocne staje się samozaparcie. Jeśli odżywiasz się racjonalnie to dobry trening z łatwością pozwoli Ci zgubić co nieco. Warto byś odwiedził stronę dawidwozniakowski.pl i przekonał się co robić, by zgubić masę i zacząć skuteczną rzeźbę swojego ciała. Najważniejsza jest systematyczność, gdyż od niej zaczyna się sukces treningowy. Ważny jest także plan treningowy, który z jednej strony musi być dostosowany do naszych możliwości, a z drugiej do potrzeb, jakie aktualnie mamy. 

Wybierając rzeźbę nie możemy zapomnieć o masie. Budowanie samej tkanki mięśniowej suchej jest niemalże niemożliwe, chyba że ktoś wykazuje specjalne warunki genetyczne. W przeciwnym wypadku musimy pracować nad sobą i wykorzystywać nadmiar, by zrównoważyć ubytki i pozbyć się niechcianego tłuszczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKalendarz ciąży
Następny artykułCiąża

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here