Nie czekaj z terapią uzależnieniem i wykorzystaj szansę

0
428
Nie czekaj z terapią uzależnieniem i wykorzystaj szansę

Osoby zmagające się z różnego rodzaju uzależnieniami, potrzebują pilnej pomocy. Dzięki terapii, mogą odzyskać dawne życie i cieszyć się nim w pełni. Na czym polega terapia uzależnień?

Terapia uzależnień to pomocna dłoń dla osób walczących z różnymi nałogami

Sytuacja życiowa czasami doprowadza do takiego momentu, że człowiek się gubi. Nie radzi sobie z samym sobą, z emocjami, z otoczeniem. Sięga po alkohol, narkotyki, ale także po mniej popularne uzależnienia jak na przykład zakupoholizm, pracoholizm czy hazard. Każde z nich to przejaw uzależnienia i braku kontroli nad swoim życiem. Osoby uzależnione potrzebują pomocy i kogoś, kto wytłumaczy im i pomoże znaleźć przyczyny tych zachowań. Stąd już łatwiejsza droga do wyjścia z nałogu.

Często otoczenie ocenia nas w sposób stygmatyzujący, co nie pomaga w zwalczaniu słabości. Na szczęście, dobry i wspierający terapeuta, pomoże pacjentowi zbudować relację opartą na zaufaniu i bezpieczeństwie. Leczenie uzależnień Warszawa to szansa dla osób, które samodzielnie nie są w stanie poradzić sobie z uzależnieniem. Czasami granica między zdrowiem, a uzależnieniem, jest bardzo cienka i wbrew powszechnym stereotypom, nie tylko środowiska nacechowane agresją i przemocą, łatwiej popadają w uzależnienie. Osoby pozornie radzące sobie ze wszystkim, mogą popijać w taki sposób, aby nikt się nie zorientował. Jakby nie spojrzeć na temat uzależnień, to alkoholicy są najczęściej wykluczani społecznie i stygmatyzowani, dlatego trzeba szukać pomocy. Osoby uzależnione potrafią niszczyć siebie i całą rodzinę, powodując utratę zaufania i szacunku. Szkody są bolesne nawet na całe życie. Dlatego lepiej od razu skontaktować się z terapeutą, aby uchronić siebie i najbliższych przed długim i trudnym wychodzeniem z nałogu.

Dlaczego niektórzy zmagają się z uzależnieniami?

Najczęściej uzależnienia to forma reakcji na jakiś stres w naszym życiu i chęć rozładowania silnych emocji z nim związanych. Zadłużenie, toksyczna relacja z partnerem lub rozwód, trudne dzieciństwo, powodów może być naprawdę wiele.

Wszystko jednak zaczyna się w naszym mózgu w obszarze zwanym ośrodkiem nagrody, gdy dzięki używkom nagradzamy się, co jest odczuwane jako subiektywne poczucie przyjemności. Ten sam ośrodek jest powiązany z kontrolą zachowania i motywacją, co jak można się domyślać, prowadzi do zachwiania równowagi w tym obszarze – nagroda to nasze najważniejsze dążenie, bez względu na konsekwencje, a nałóg przejmują nad nami kontrolę. To właśnie na terapii uzależnień, odzyskuje się utraconą równowagę i właściwie postrzeganie rzeczywistości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here