Odżywki na odchudzanie

3
1762

Gdy patrzysz w lustro, masz ochotę od razu się rozpłakać, bo po prostu nie jesteś w stanie nawet spojrzeć na swoje ciało? Stosowałeś już tysiące różnorodnych diet, jednak żadna z nich nie okazała się jak na razie skuteczna, dlatego zacząłeś już powoli godzić się, że zawsze będziesz cierpieć na nadwagę czy otyłość? Zmień zatem swoje myślenie i zamiast przechodzić na kolejną głodówkę, postaw na racjonalny tryb żywienia połączony z aktywnością fizyczną oraz stosuj odżywki na odchudzanie. Taka mieszanka zagwarantuje ci pełen sukces.

Zmień swój jadłospis

Raczej nikt nie tyje od powietrza, więc twoim problemem jest prawdopodobnie spożywanie zbyt dużej ilości kalorii. Zanim zatem sięgniesz po odżywki na odchudzanie, spróbuj zmienić swój codzienny jadłospis. Słyszałeś zapewne o metodzie liczenia kalorii. By ją zastosować, musisz w pierwszej kolejności obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie, na które wpływ na wiek, płeć, waga, wzrost oraz poziom codziennej aktywności. Nie musisz na szczęście samodzielnie tego wszystkiego przeliczać. W sieci znajdziesz wiele praktycznych kalkulatorów, do których wystarczy wpisać swoje dane, by uzyskać optymalny wynik. Następnie musisz odjąć od niego ok. 100-300 kcal, uzyskując dla siebie właściwą dawkę kalorii, jaką musisz jeść codziennie, aby systematycznie chudnąć. Stosując tę metodę, jesteś jednak zobowiązany do przeliczania wszystkich rzeczy, które zamierzasz skonsumować. Jeśli jest to dla ciebie zbyt męczące i czasochłonne, zastosuj inne metody odchudzające.

Odżywki na odchudzanie i zdrowa dieta

Możesz przecież zacząć po prostu zdrowo się odżywiać, co też powinno dać ci dobre efekty. Zadbaj zatem o swoją dietę i początkowo wyeliminuj z niej wszystkie słodycze, chipsy, gotowe potrawy oraz białą mąkę, jasne pieczywo czy gazowane napoje. Możesz od razu zakupić też odżywki na odchudzanie, by od czasu do czasu zastąpić nimi posiłek i przyspieszyć pracę układu metabolicznego. Swoje codzienne dania komponuj natomiast z chudych mięs (kurczaka, indyka, wołowiny oraz ryb), ciemnych makaronów, brązowego ryżu, pełnoziarnistego pieczywa i jajek.

Staraj się także spożywać odpowiednią ilość warzyw i owoców. Dodając je najlepiej do każdego posiłku bądź przygotowując z nich samodzielnie dania – zupy, soki czy przeciery. Pamiętaj o spożywaniu odpowiedniej ilości wody, którą zawsze powinieneś mieć przy sobie, by pić ją małymi łykami. Oprócz tego do swojego codziennego trybu życia koniecznie musisz dodać aktywność fizyczną. Ćwicz przynajmniej trzy razy w tygodniu. Do tego jak najczęściej spaceruj, by chudnąć i przy okazji rzeźbić swoją sylwetkę.

Jak sam widzisz, masz do wyboru wiele sposobów, dzięki którym skutecznie będziesz zrzucać swój balast. Możesz liczyć kalorie, spożywać odżywki na odchudzanie, pilnować swojej diety czy po prostu więcej się ruszać. A najlepiej połączyć te wszystkie metody. Interesuj się też światem zdrowego żywienia, a odchudzanie stanie się o wiele prostsze. Gdy zobaczysz pierwsze efekty, na pewno z niego nie zrezygnujesz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here