Kwas alfa linolenowy

2
1501
kwas alfa linolenowy

Każdy zapewne zdaje sobie sprawę, że aby codziennie cieszyć się dobrym samopoczuciem należy dbać o to, aby dostarczyć do naszego organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dieta każdej osoby powinna być odpowiednio zbilansowana i dobrana względem tego, jaki tryb życia prowadzi na co dzień. Należy też pamiętać o okresowych zmianach w funkcjonowaniu organizmu, tak jak na przykład podczas zimy. Wtedy zazwyczaj istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na różnego rodzaju choroby zakaźne i w związku z tym, układ odpornościowy jest dodatkowo obciążony.

Wiele osób pomaga sobie w walce o zdrowe ciało stosując różnego rodzaju preparaty witaminowe lub preparaty zawierające niezbędne minerały takie jak magnez czy potas. Jednakże należy pamiętać, że chociaż niedobór tych składników może powodować bardzo nieprzyjemne schorzenia, istnieją też inne substancje, których nasz organizm nie potrafi sam wytwarzać i w związku z tym niezbędne jest ich dostarczanie wraz z dietą. Wśród takich substancji jednym z wyjątkowo ważnych na pewno jest kwas alfa linolenowy, o którym coraz to częściej można usłyszeć w mediach.

Czym jest kwas alfa linolenowy?

Czym jest kwas alfa linolenowy i dlaczego jest tak istotny dla zdrowia każdego człowieka? Otóż jest to jeden z kwasów omega-3 i jest to kwas tłuszczowy nienasycony. Kwasy z tej grupy chemicznej są niesamowicie ważne jeżeli chodzi o utrzymywanie prawidłowego poziomu cholesterolu w organizmie ludzkim. Są przez to istotne w przypadku nadciśnienia tętniczego. Kwas alfa linolenowy to także ważny antyoksydant, czyli substancja, która pomaga w walce z wolnymi rodnikami, które są odpowiedzialne między innymi za powstawanie zmian nowotworowych. Oprócz tego kwas ten jest też bardzo pomocy przy pielęgnacji skóry. Powoduje wzmocnienie naskórka i łagodzi problemy z trądzikiem i innymi schorzeniami, które u swoich podstaw mają stany zapalne. Na dodatek wykazano, że kwas ten może mieć wpływ regulację gospodarki hormonalnej, wzmagając procesy energetyczne. Dlatego jest często stosowany przez fanów fitnessu.

Gdzie znajduje się kwas alfa linolenowy?

Jak zatem widać, kwas alfa linolenowy ma wiele ważnych funkcji, stąd też wynika konieczność jego regularnego dostarczania do organizmu. Na szczęście występuje on w produktach łatwo dostępnych takich jak orzechy, zielone warzywa, a przede wszystkim wszelkie oleje roślinne. Jednakże pomimo jego względnie dużej dostępności, niekiedy może się okazać, że w organizmie wciąż występuje niedobór. Dlatego też kwas alfa linolenowy można znaleźć w wielu różnych suplementach diety. Są one dobrze wchłanialne i pomogą we wzmocnieniu całego organizm. Można je bez problemu zakupić w każdej aptece i w większości drogerii. Co więcej, ich cena wcale nie jest wysoka, dlatego też jest to wydatek na który może pozwolić sobie każda osoba.

Zatem kwas alfa linolenowy to ważny składnik diety każdego człowieka. Każdy powinien zadbać o to, aby dostarczać odpowiednią dawkę tej wspaniałej substancji w codziennej diecie, tym samym dbając o działanie całego organizmu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here