Suplementy diety poprawiające wygląd paznokci

0
1476
Suplementy diety poprawiające wygląd paznokci

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Ich wygląd i kondycja nierzadko pozostawiają wiele do życzenia. Na ratunek zaniedbanym i źle wyglądającym paznokciom przychodzą suplementy diety, które dzięki doborowi wyselekcjonowanych składników mogą je znacząco poprawić i wzmocnić.

Najczęstszą przyczyną osłabienia i występowania problemów z płytką paznokciową jest niedostateczny poziom składników odżywczych, w postaci witamin i minerałów. Do najskuteczniejszych substancji znajdujących się w preparatach dedykowanych pielęgnacji paznokci znajduje się popularna witamina A oraz E. Ich braki można również wyrównać za pomocą odpowiednio zbilansowanej diety. Witamina A ma za zadanie wzmagać produkcję keratyny, która jest głównym budulcem włosów i paznokci oraz chroni je przed destrukcyjnym wpływem toksyn. Ponadto przyspiesza ona cykl odnowy komórek i pobudza paznokcie do wzrostu. Witamina E, zwana witaminą młodości, warunkuje natomiast dobry stan zdrowia paznokci, ponieważ jest naturalnym przeciwutleniaczem.

Kolejnymi witaminami zapewniającymi zdrowie i odporność paznokci na czynniki zewnętrzne są witaminy z grupy B. Ich systematyczne dostarczanie do organizmu zapewnia długotrwałe efekty. Szczególnie istotną w kwestii kondycji paznokci substancją jest biotyna. Odgrywa ona ważną rolę w prawidłowym wzroście paznokci i włosów. Jej niedobór może powodować łamliwość, osłabienie struktury i rozdwajanie się paznokci.

Na problem z nadmierną podatnością płytki na łamanie należy także zastosować suplementację krzemem, cynkiem i magnezem. Ich działanie polega na regeneracji, pobudzaniu wzrostu i wzmocnieniu wewnętrznej budowy paznokcia. Często występującym w suplementach diety źródłem tych substancji jest wyciąg ze skrzypu polnego, np. w Bio Silica, Olimp Labs czy Skrzypovicie.

Na podatność na uszkodzenia paznokci ma również wpływ poziom żelaza w organizmie. Jego niewystarczająca podaż jest częstym powodem zmiękczenia płytki paznokcia.

Na paznokcie ulegające rozwarstwieniu i osłabieniu korzystnie wpłynie także uzupełnienie ilości wapnia w spożywanych posiłkach. Ponadto w suplementach diety na zdrowie paznokci często spotkać można witaminę C, ryboflawinę czy miedź, które mają właściwości chroniące organizm przed stresem oksydacyjnym, przez co działają wspomagająco podczas kuracji paznokci.

Kluczem do sukcesu, jakim jest skuteczne wzmocnienie i odżywienie paznokci jest prawidłowa i zbilansowana dieta, dostarczająca niezbędne, dla prawidłowego funkcjonowania i kondycji paznokci składniki odżywcze. Ich niedobory można w szybki sposób wyrównać stosując suplementację preparatami zawierającymi substancje wspierające ich rozwój i dbające o ich zewnętrzny wygląd jak i wewnętrzne zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here