Czym jest halitoza i jak możemy zwalczyć objawy tej wstydliwej dolegliwości?

0
642
halitoza

Halitoza stanowi powszechny problem, który często bywa źródłem kompleksów i trudności
z kontaktami społecznymi. Z czego wynika i jak możemy mu zaradzić? Czy warto stawiać na preparat o nazwie Halitomin? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest halitoza?

Halitoza to utrzymujący się przez dłuższy czas nieprzyjemny zapach z ust. Stąd nie należy go mylić choćby z porannym nieświeżym oddechem, czy też nieprzyjemnym zapachem z ust występującym po spożyciu niektórych produktów. Długotrwały nieświeży zapach z ust może być wyjątkowo krępujący, zwłaszcza w sytuacjach towarzyskich czy biznesowych. Halitoza jest dość powszechnie występującą przypadłością – szacuje się, że może dotyczyć nawet 25% populacji. Na szczęście na rynku dostępne są skuteczne suplementy pomagające zniwelować nieświeży oddech, który może utrudnić codzienne funkcjonowanie, np. popularny Halitomin w formie wygodnych tabletek do ssania.

Różnorodne przyczyny halitozy

Przyczyny halitozy mogą być różnorodne: od tak błahych jak niewystarczająca i niedokładna higiena jamy ustnej, po grzybicę jamy ustnej, przewlekłe stany zapalne zatok przynosowych czy oskrzeli. Także problemy związane z przewodem pokarmowym mogą powodować długotrwały nieświeży oddech. Nie można tez wykluczyć poważniejszych schorzeń z którymi może się wiązać występowanie halitozy, np. niewydolność wątroby. Problem halitozy może wydawać się błahy, jednak często stanowi źródło kompleksów, a w skrajnych przypadkach może przyczyniać się do zaburzeń psychicznych (stany lękowe, czy nawet depresyjne). Warto zatem odnaleźć źródło problemu i nie lekceważyć go. Doraźnie pomocne mogą okazać się środki dostępne bez recepty o wysokiej skuteczności, choćby wspomniany Halitomin.

Jak walczyć z nieświeżym oddechem?

W walce z halitozą kluczowe jest znalezienie przyczyny problemu. Jak wspomniano, podłoże tej nieprzyjemnej i krępującej dolegliwości może być różnorodne. Przede wszystkim walkę z halitozą należy rozpocząć od regularnej i właściwej higieny jamy ustanej. Istotne jest nie tylko szczotkowanie zębów, ale również stosowanie nici dentystycznej oraz płynów do płukania jamy ustnej oraz higiena języka. Jeżeli istnieją podejrzenia, że przyczyną nieświeżego oddechu mogą być inne dolegliwości zdrowotne, należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Doraźnie w nieświeżym oddechu pomoże z pewnością skuteczny środek dostępny w każdej aptece, jak np. Halitomin. Zawarty w pastylkach cynk neutralizuje związki siarki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach z ust. Z kolei wyciąg z tymianku zapewnia świeży oddech, a mentol daje przyjemnie uczucie świeżości w jamie ustnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here