Jak skutecznie walczyć z depresją?

0
1082
Jak skutecznie walczyć z depresją

W dzisiejszych czasach wiele osób walczy z depresją. Sięgamy w tym celu po różne środki i metody. A co jest najskuteczniejsze? Różeniec górski, joga, rozmowa z psychologiem, a może farmakologiczne antydepresanty? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jak objawia się depresja?

Zanim jednak podpowiemy, czy lepiej stosować różeniec górski czy też jogę, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób objawia się depresja. Niestety ta choroba jest trudna do zdiagnozowania i składa się na nią wiele różnych czynników. Do potencjalnych objawów choroby można zaliczyć między innymi obniżony nastrój lub huśtawkę nastrojów, znaczący spadek lub wzrost apetytu, problemy z zasypianiem lub nadmierną senność, spadek libido, a także wyolbrzymianie istniejących problemów. Co jednak istotne, u każdej osoby depresja może przebiegać w nieco inny sposób. Należy więc starannie obserwować potencjalnego chorego.

A zatem różeniec górski czy joga?

Oczywiście w walce z depresją warto sięgnąć po różne środki i metody. Na jednych lepiej zadziała różeniec górski (https://foodsbyann.com/product-pol-191-Rozeniec-gorski-Rhodiola-200mg-ekstrakt-4-1.html), inni będą woleli jogę i ruch na świeżym powietrzu. Oczywiście korzystanie z jednego sposobu, nie wyklucza innych. Należy jednak mieć na uwadze, że najmniej obciążające dla naszego organizmu będą naturalne substancje. Właśnie dlatego psychiatrzy i psychologowie przede wszystkim zalecają ziołowe i naturalne metody, wspomagające leczenie depresji. Szczególnie popularny w tym zakresie jest różeniec górski, ale również dziurawiec, melisa, żeń-szeń, kozłek lekarski i wiele innych. W początkowej, lekkiej fazie depresji te środki mogą wystarczyć do pokonania problemu.

A co w przypadku zaawansowanej choroby?

W przypadku zaawansowanej choroby, różeniec górski i joga oczywiście nadal będą przydatne, ale mogą okazać się niewystarczające. W tym momencie należy już bezwzględnie skorzystać z pomocy specjalistów – psychologa lub psychiatry. Oni natomiast zdecydują, jakie środki należy zastosować w walce z depresją. Możliwe, że potrzebne okażą się mocniejsze, farmakologiczne preparaty. Skuteczna terapia takimi środkami trwa nawet kilka lat, a przeciętnie kilka miesięcy. Dozując różnego rodzaju leki, specjaliści mają na uwadze nie tylko to, aby zwalczyć podstawowe objawy, ale również żeby uniknąć nawracania choroby.

Depresja – nie można jej lekceważyć

Niezależnie jednak od wszystkiego, depresji nie wolno lekceważyć. Może ona bowiem prowadzić do kolejnych, problematycznych dolegliwości. Z czasem stanie się nie tylko chorobą umysłu, ale i całego ciała. Walczący z depresją niejednokrotnie równolegle borykają się z bólami mięśniowymi, problemami z krążeniem, drżeniem rąk, a nawet problemami trawiennymi. A zatem różeniec górski, joga, jogging, muzyka relaksacyjna czy szczera rozmowa ze specjalistą – co wybierasz?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here