Laserowe leczenie żylaków – jak wygląda?

0
832
Laserowe leczenie żylaków

Laseroterapia to nowoczesna metoda leczenia żylaków, na którą decyduje się coraz większa liczba osób. Nic dziwnego – w przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, jest znacznie mniej inwazyjna, a jednocześnie bardzo skuteczna. Czy jednak każdy może z niej skorzystać? Wyjaśniamy, jak wygląda laserowe leczenie żylaków, kto może się na nie zdecydować oraz jak powinno wyglądać postępowanie przed i po zabiegu.

Leczenie żylaków nóg laserem – dla kogo?

Przewlekła niewydolność żylna nóg to problem nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Leczenie żylaków nóg laserem to jedna z dostępnych metod terapii, charakteryzująca się niższym ryzykiem efektów ubocznych i inwazyjnością oraz wysoką skutecznością. Przeprowadzenie zabiegu wymaga jednak kwalifikacji, na drodze której stać mogą m.in. takie przeciwskazania, jak: miażdżyca tętnic obwodowych, zakrzepy lub zrosty, zmiany zapalne w kończynie, nadkrzepliwość krwi, okres ciąży lub karmienie piersią, uszkodzenie wątroby, uczulenie na środki znieczulające czy silna duszność. Informacje odnośnie innych metod leczenia żylaków stosowanych w klinikach znajdziesz na: https://cafesenior.pl/artykuly/leczenie-zylakow-nog-jak-pozbyc-sie-pajaczkow-na-nogach,72212.html.

Laserowe leczenie żylaków – jak wygląda?

Laserowe leczenie żylaków polega na termicznym uszkodzeniu niewydolnych ścian żylnych. Podczas zabiegu flebolog dokonuje niewielkiego nakłucia skóry, przez które wprowadza wenflon, a następnie światłowód emitujący wiązkę lasera. Dzięki temu możliwe staje się podgrzanie i zamknięcie ścianek naczynia na wszystkich jego odcinkach. Zabieg odbywa się przy podaniu środku znieczulającego. Po jego wykonaniu na kończynę zakładana jest opaska uciskowa. Laserowe leczenie żylaków przeprowadzane jest w trybie ambulatoryjnym i pod pełną kontrolą USG. Czas trwania procedury zależy od anatomii i liczby zamykanych naczyń. Z reguły waha się w granicach od 30 do 60 minut.

Przygotowania i zalecenia po laserowym leczeniu żylaków

Laserowe leczenie żylaków powinno być poprzedzone dokładną diagnostyką, która zadecyduje o kwalifikacji, doborze najlepszej techniki oraz wskaże listę niezbędnych badań. Pacjentowi zleca się wykonanie morfologii i koagulatogramu, które powinny odbyć się na tydzień przed zabiegiem. Może on również zostać poproszony o potwierdzenie grupy krwi i zbadanie poziomu elektrolitów.

Po wykonaniu laserowego leczenia żylaków należy pamiętać o noszeniu pończoch uciskowych oraz ok. tygodniowym wystrzeganiu się dużego wysiłku fizycznego i gorących kąpieli. Należy unikać długiego przybywania w nieruchomej pozycji stojącej lub siedzącej. Zalecane są codzienne spacery i odpoczynek z lekko uniesionymi nogami. Więcej szczegółowych informacji na: https://www.kliniki.pl/laserowe-leczenie-zylakow-konczyn-dolnych-evlt/.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here