Picie do posiłku – tak czy nie?

0
1120
picie do posiłku
fot. pexels.com

W odchudzaniu tak właściwie kluczowe są drobne nawyki, które zmieniają całe nasze podejście do jedzenia, co przekłada się na to, iż szybciej czujemy się najedzeni i nie sięgamy po dopełniacze po posiłkach. Jednym z tych nawyków jest picie odpowiedniej ilości napojów. Ale czy powinno się je pić do posiłku? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/pic-czy-nie-pic-do-posilku/

Dużo wody

Powinniśmy spożywać dużą ilość wody w ciągu dnia. Tak właściwie przeciętnie to powinno być około 8-10 szklanek wody. Bardzo ciężko jest nam tego upilnować i często zapominamy o odpowiedniej podaży wody do naszego organizmu. Zamiast pić wyłącznie wodę, możemy również dostarczać ją do organizmu w innych napojach, np.: w zielonej herbacie.

Picie wody powinno się jednak opierać na spożywaniu tej wysoko zmineralizowanej, która posiada wiele wartościowych minerałów oraz wartości odżywczych. Taka woda dobrze wpłynie zarówno na nasz organizm, a także na ogólne samopoczucie.

Nie powinniśmy jednak spożywać gazowanych napojów, które nie tylko spowodują u nas odkładanie się tkanki tłuszczowej, zwłaszcza słodkie, gazowane napoje, a także będą nam wydymały brzuch przez zawartość dwutlenku węgla, który go rozpycha.

Picie do posiłku tak czy nie?

Podaż napojów, w tym wody, powinna zawsze następować przed lub po posiłku. W trakcie nie powinniśmy popijać, gdyż wówczas istnieje ryzyko, że nałykamy się również większej ilości powietrza, co może spowodować później gazy oraz wzdęcie.

Najlepiej zatem popijać nam wodę przed posiłkiem, ze względu na to, że woda to również sygnał dla naszego mózgu o tym, że dostarczamy sobie właśnie pokarm. Dzięki temu, podczas jedzenia, będziemy szybciej syci i zjemy tyle, ile mamy na talerzu, bez dokładania sobie dodatkowej porcji. To prosty trik wielu osób, które dbają o linię – przed posiłkiem wypić szklankę wody oraz po nim. Wówczas z pewnością będziemy mieli poczucie nasycenia oraz nie będziemy szukać żadnych przegryzek, przez które tyjemy!

Przeczytaj też: http://www.rehaform.pl/dieta-cebulowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here