Transplantacja włosów – pomoc na różnego rodzaju choroby skóry głowy i włosów

0
1353

Zakola, nagłe łysienie i przerzedzenie włosów – towarzyszą prawie co u drugiego mężczyzny. Problemy z włosami zaczynają mieć dwudziestoparolatkowie, którzy z dnia na dzień tracą włosy w niezrozumiałych dla nich okolicznościach. Czy z łysieniem należy się pogodzić? Czy jest sposób by jemu zaradzić? Poniżej kilka wskazówek.

Transplantacja włosów

Transplantacja włosów przyciąga do gabinetów lekarskich coraz większą liczbę mężczyzn w każdym wieku. Warto jednak wspomnieć, iż nie tylko mężczyzn problem ten dotyczy. Do gabinetów trafiają również kobiety, które mają problem z łysieniem plackowatym czy zakolami. Transplantacja włosów polega na wszczepieniu włosów w miejsca, w których nastąpiło ich przerzedzenie. Transplantacje włosów mogą być wykonywane różnorodnymi metodami. Zazwyczaj tkanki do przeszczepu pobierane są z części potylicznej głowy. Przeszczep włosów wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym.

Trycholog – konsultacja

Zdarza się tak, iż osoby borykające się z problemami wypadania włosów nie bardzo wiedzą, gdzie udać się na konsultacje. Warto by znaleźć polecanego, doświadczonego i fachowego specjalistę, który prawidłowo zdiagnozuje problem skóry głowy i włosów oraz zaleci leczenie. W Polsce konsultacje w tym zakresie wykonuje miedzy innymi trycholog Katowice, gdzie można zdiagnozować chorobę oraz zorientować się jaki zabieg byłby najlepszy w zniwelowaniu naszego problemu.

Cena zabiegu

Transplantacja włosów jest zabiegiem dość trudnym, precyzyjnym i kosztownym. Kliniki oferują przeszczepy włosów już od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Koszt określany jest dość indywidualnie, gdyż zależy od problemu skóry głowy, miejsca przeszczepu czy ilości włosów.

Dla kogo na pewno nie jest ten zabieg?

Niestety pewne choroby wykluczają możliwość dokonania transplantacji na naszej skórze głowy. Osoby borykające się z między innymi z różnego rodzaju ciężkimi chorobami skóry, zaburzeniem krzepnięcia krwi, przebytymi zawałami serca czy osoby uczulone na środki znieczulające nie mogą zostać poddane przeszczepowi.

Transplantacja włosów jest zabiegiem, którym interesuje się co raz więcej osób cierpiących na różnego rodzaju problemy z brakiem włosów. Warto wybrać się na konsultację do trychologa, który zaproponuje nam odpowiednią metodę dopasowaną do naszej choroby oraz dowiemy się wszelkich szczegółów o zabiegu. Jest to szansa na pozbycie się kompleksów, lepsze samopoczucie i zyskanie ogromnej pewności siebie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here