Makijaż trwały, bardzo często mylony jest z makijażem permanentnym, jednak nie jest on tak bardzo trwały. Makijaż trwały wystarczy na 2 lub trzy lata, wszystko zależy od tego jak o niego dbamy, a wszystko przez to że jest po prostu płytszy niż makijaż permanentny.
Makijaż trwały sięga do głębszych warstw naskórka, a nie do skóry właściwej, a w dodatku złuszcza się co powoduje jego stopniowe zanikanie. Zabieg jest nie inwazyjny i bezpieczny. Jeśli chcemy go przeprowadzić powinnyśmy się umówić na wizytę w gabinecie kosmetycznym, w którym wykwalifikowana osoba przeprowadzi taki zabieg.
Makijaż trwały na czym polega?
Makijaż trwały jest wprowadzeniem pod skórę odpowiednich barwników, który wykonuje się na ustach, powiekach oraz brwiach. Wykwalifikowana linergistka po wstępnej konsultacji wprowadza pod skórę barwnik, który wcześniej zostaje wybrany, igłą w miejscowym znieczuleniu, cały zabieg powinien trwać od godziny do maksymalnie trzech.
Barwnik jaki zostaje wybrany jest dwa tony ciemniejszy od naturalnego koloru, tak aby wszystko wyglądało jak najbardziej naturalnie. Po dwóch dniach od pierwszego zabiegu należy wstawić się na korektę makijażu, która polega na wprowadzeniu pigmentu w miejsca, z których on odpadł razem ze strupkami. Po zabiegu należy w sposób szczególny pielęgnować skórę.
Ważne jest stosowanie kremów bardzo dobrze nawilżających, a także tych zapobiegających powstawaniu infekcji oraz wspomagających gojenie. Należy również pamiętać o zakazie korzystania z sauny, solarium czy nawet basenu przez kilka kolejnych dni, a także o zakazie opalania się przez co najmniej sześć dni.
Makijaż trwały dla kogo?
Makijaż trwały jest przeznaczony dla osób:
– mających mało czasu, a chcących wygląd zawsze perfekcyjnie,
– chcących skorygować swoje spojrzenie,
– chcących skorygować usta,
– wyostrzyć linię rzęs,
– chcących zlikwidować blizny,
– zamaskować defekty powstałe na skórze,
– chcących skorygować przebyte choroby,
– chcących zatuszować ubytki na twarzy,
– uczulonych na tradycyjne kosmetyki,
– noszących okulary,
– nie mających wcale brwi lub mających bardzo rzadkie,
– chcących czuć się pewnie i atrakcyjnie.
Makijaż trwały przeciwwskazania
Przed wykonaniem makijażu trwałego ważne jest skonsultowanie swojej decyzji z lekarzem lub osobą , która ma makijaż wykonać. Istnieją pewne przeciwwskazania, które eliminują możliwość przeprowadzenia zabiegu. Do głównych przeciwwskazań należą:
– ciąża,
– karmienie piersią,
– choroby wirusowe i bakteryjne w obrębie oczu i ust,
– opryszczka,
– cukrzyca,
– przyjmowanie leków zakrzepowych,
– nowotwory,
– choroba krwi,
– przyjmowanie leków sterydowych,
– nadciśnienie tętnicze,
– świeże blizny,
– podwyższona temperatura ciała,
– łuszczyca,
– trądzik ropowiczy,
– infekcje grzybiczne,
– stany zapalne,
– problemy z nawracającym zapaleniem spojówek,
– alergie skórne.
Makijaż trwały urządzenia
Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń służących do wykonania makijażu trwałego, jednak tylko profesjonalny sprzęt i wykwalifikowana osoba spełnią nasze wymagania a efekt będzie zadowalający. Do najchętniej i najczęściej używanych urządzeń należą:
– innowacyjne intuicyjne urządzenie CONTURMO,
– Duo Deluxe Flamingo/Kolibri,
– Soft liner,
– Biotek Stilus Evo,
– urządzenie PML Polska,
– urządzenie Alamo,
– urządzenie I AM INK,
– urządzenie New Black,
– urządzenie New Pure,
– urządzenie New Intelligent.
Tylko najlepsze urządzenia zapewniają gwarancję zadowolenia oraz zachwyt po wykonanym zabiegu. Warto pamiętać żeby przed zabiegiem poczytać opinie nie tylko o urządzeniach, ale i o salonach kosmetycznych, aby móc wybrać ten z najlepsza gwarancją przeprowadzenia makijażu trwałego.
Źródło: https://maxmedik.pl/437-urzadzenia