Krem z witaminą C – co powinnaś o nim wiedzieć? Sprawdzamy!

0
960
Krem z witaminą C – co powinnaś o nim wiedzieć? Sprawdzamy!

Kremy na drogeryjnych półkach przyćmiewają ilościom. Okazuje się, że wśród tak bogatej oferty można znaleźć produkty ponadczasowe, które sprawdzają się u większości stosujących je osób. Dziś sprawdzamy na czym polega fenomen kremu z witaminą C.

Krem z witaminą C – jakie ma właściwości

Krem z witaminą C powinno się na samym początku przetestować na małym fragmencie skóry. Wszystko przez to, że na niektóre osoby wysokie stężenie witaminy może wywołać podrażnienia lub reakcję alergiczną. Przy regularnym stosowaniu produktu można spodziewać się wielu pozytywnych efektów. Mowa tutaj o działaniu przeciwzapalnym, ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV, zmniejszeniem ryzyka powstania oparzeń słonecznych, redukcji przebarwień oraz wyrównania kolorytu skóry. Kremy z witaminą C bardzo dobrze sprawdzają się również w okresie jesienno-zimowym, kiedy to warunki pogodowe nie sprzyjają skórze. Dotykają ją wówczas problemy przesuszenia, odmrożenia, a także utraty prawidłowego, naturalnego kolorytu. Wówczas sprawdzi się dobrze dobrany kosmetyk. Co więcej taki krem potrafi przeciwdziałań skutkom starzenia. Do nich należą chociażby bardzo niechciane zmarszczki. Jako, iż z ich tworzeniem zaczynają się borykać kobiety od 25 roku życia, to można śmiało stwierdzić, że krem z witaminą C doskonale sprawdzi się dla wszystkich grup wiekowych.

Krem z witaminą C – co go wyróżnia

Krem z witaminą C dostępny na stronie https://beautyk.pl/pl/p/BIOLINE-Krem-z-witamina-C-/338 cechuje wyjątkowa formuła. Posiada właściwości antyoksydacyjne. Zapobiega również glikacji, czyli usztywnianiu się włókien kolagenowych. Co więcej przy jego systematycznym stosowaniu można zauważyć efekt rozświetlenia jak i wygładzenia skóry. Bardzo ważne jest to, że krem został wzbogacony o masło shea, którego zadaniem jest odżywienie i nawilżenie. Jego stosowanie zaleca się nawet przy cerze tłustej. Wszystko przez to, że opisywany kosmetyk nie zapycha gruczołów łojowych. Jest za to bardzo bogatym źródłem antyutleniaczy takich jak katechiny jak i witaminy E. Wracając do witaminy C należy wspomnieć o jej zapobieganiu procesowi utleniania, który wywołują wolne rodniki. Poza tym, że omawiany krem rozświetla, to jeszcze wyrównuje koloryt skóry. Można mówić również o jego działaniu wzmacniającym włosowate naczynka krwionośne. Właśnie dlatego jest to bardzo dobry krem, który poradzi sobie z problematyczną cerą osób młodych jak i starszych. Co ważne mogą go stosować tak samo kobiety jak i mężczyźni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here