Nadciśnienie tętnicze. Co warto wiedzieć?

0
884
Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze to problem, który dotyka wiele osób w różnym wieku. Według obliczeń nawet 1/3 dorosłych polaków musi radzić sobie z tym problemem. Spora liczba z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że ma nadciśnienie, co może prowadzić do bardzo negatywnych skutków.

Jak to wygląda?

Wiele osób żyje w przeświadczeniu, że nadciśnienie to domena starszych ludzi. Według prowadzonych badań jedynie 40% polaków może pochwalić się prawidłowym ciśnieniem krwi, a tylko połowa z nich ma ciśnienie optymalne, czyli skurczowe mniejsze niż 120 mm Hg, a rozkurczowe większe niż 80 mm Hg. Wzrost tego problemu jest spowodowany korzystaniem z samochodów, autobusów oraz ciągłym przesiadywaniem przed telewizorem. Wiele stresu oraz dostępność produktów również nie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.

Kto powinien częściej kontrolować ciśnienie?

Na samym starcie choroby odczuwania jakichkolwiek objawów jest prawie niemożliwe i właśnie dlatego tak istotne jest stałe kontrolowanie ciśnienia. Objawy, jakie mogą świadczyć o nadciśnieniu to kołatanie serca, bezsenność czy bóle i zawroty głowy. Możemy się także spotkać z dusznościami, uderzeniami gorąca, zwiększoną potliwością oraz obniżeniem sprawności fizycznej i zaczerwienieniem twarzy.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: http://lecznadcisnienieskutecznie.pl/.

W jaki sposób należy mierzyć ciśnienie?

Wynik pomiaru może być inny niż w rzeczywistości po kawie, posiłku lub paleniu papierosów. Nie należy również wykonywać pomiarów zaraz po wysiłku fizycznym. Przed przystąpieniem do mierzenia należy zdjąć zegarek, biżuterię oraz obcisłe rękawy bluzki. Później należy usiąść w wygodnym miejscy oraz założyć ciśnieniomierze w taki sposób, aby, jego mankiet był na wysokości naszego serca.

Spacery dla zdrowia

Badania mówią, że osoby, które borykają się z nadciśnieniem, mają problemy z niedoborem witaminy D. Oczywiście możemy posiłkować się suplementami, jednak najlepszym rozwiązaniem są niezbyt długie spacery. Połączenie aktywności fizycznej z pobytem na świeżym powietrzu to sposób na miłe spędzenie wolnego czasu, które dobrze oddziałuje na nasz organizm.

Kolejne informacje o nadciśnieniu tętniczym znajdziesz na http://www.powrot-do-zdrowia.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here